Jdi na obsah Jdi na menu
 


V sobotu 17. května jsme se vydali na poslední kvalifikační soutěž letošního ročníku hry Plamen v technických disciplínách. Soutěžilo se ve 4 disciplínách - požární útok, štafeta 4 x 60m, štafeta dvojic a zásah džberovou stříkačkou.

Na Bohdašín se sjelo 16 družstev kategorie ML a 21 družstev kategorie ST. Celkem tedy 37 družstev mladých hasičů z náchodského, trutnovského i rychnovského okresu.

My jsme se zúčastnili v kategorii ML i ST. V obou družstev nám chyběly děti. Ve ST onemocněl Patrik, v ML Nika.

ML děti začínaly na PÚ, který se jim vůbec nezdařil -tlak vody hodil Jirku přes nástřikovou čáru (což už je diskvalifikace), pak se mu ještě rozpojila proudnice - s tím si s Honzou bravurně poradili, ale nakonec ještě prasklo B (tak, že je už k nepoužití, mají ty hadice přece jen už něco za sebou). Požární útok tedy nebyl dokončen. Následovala štafeta dvojic - opět nějaké chyby, což znamená trestné sekundy. Ostaní disciplíny jsme už zvládli bez chyb.

Na závěrečném nástupu jsme byli mile překvapeni 3. místem. Zvítězily děti z Bohuslavic nad Metují, druzí skončily děti ze Lhoty u ČK.

ST děti začínaly na štafetě dvojic, zvládly ji bez chyb, taktéž džberovky, menší zaváhání přišlo na 4. úseku štafety 4 x 60 m na hadicích v obou pokusech. Požární útok byl zdárně dokončen, ale s pomalým nastřikem.

Celkově se ST umístili na 8. místě.

1. místo Nové Město nad Metují

2. místo Jasenná

3. místo Mezilesí

ML postoupili na okresní kolo z 1. místa v obvodu, ST postoupili z místa 3. Na okresním kole budou ML startovat s číslem 2 a ST s číslem 7.

Podrobnější výsledky si můžete prohlédnout zde

Cekové výsledky kvalifikace si můžete prohlédnout zde.

Na okresní soutěž musíme zajistit dva rozhodčí, pravděpodobně s námi pojede Kolda a Cvajk.