Jdi na obsah Jdi na menu
 


KOLEKTIV MLADÝCH HASIČŮ SDH NÍZKÁ SRBSKÁ - SEZÓNA 2016/17

Opět po roce přichází shrnutí naší úspěšné sezóny. V letošním školním roce se nám zvýšil zájem o hasičský kroužek a chodilo k nám 31 dětí z celého Machova a blízkého okolí. Všichni na plno makali, snažili se a učili se nejen novým věcem, ale i novým způsobům provedení jednotlivých disciplín.

Kategorie mladších letos všude do slova „vyžírala“ medaile. Na soutěži CTIF v Bělovsi obsadili 1. místo. Na následující soutěži na domácí půdě v Nízké Srbské vítězství zopakovali a do třetice přidali další zlato a to na okresním kole hry Plamen, což znamená, že jsou přeborníky náchodského okresu v mladší kategorii.

Ani starší nezaháleli a přidali do sbírky pár cenných kovů a završili to okresním kolem, kde vybojovali stříbrnou příčku a k tomu postup do krajského kola hry Plamen, které proběhlo v Hradci Králové ve dnech 17. a 18. června 2017.

Na soutěž jsme odjeli v sobotu 17. června v dopoledních hodinách s desítkou vybraných závodníků z našeho sboru. Ubytovali jsme se a přesunuli na stadion Sokol, kde probíhal první závodní den. Se startovním číslem 6 jsme se postavili na start štafety požárních dvojic, kde jsme se stejně jako na štafetě CTIF umístili na 9. místě. Další disciplínou prvního dne byla štafeta 4x60 metrů, kde náš čas stačil bohužel až na 10. příčku. Všechno završil večerní závod požárnické všestrannosti. Zde jsme se konečně trošku odtrhli od posledních umístění a brali 6. místo. Do druhého dne jsme se ale i tak probudili značně zklamaní a otrávení svými výsledky, ale bojovat jsme museli dál. Před námi byl požární útok CTIF. První pokus se nám nepovedl ani trochu a tak jsme od vedoucích neslyšeli jen chválu a museli ukázat, že máme na lepší výsledek. Druhý pokus už nám zajistil skvělé 4. místo. Na řadu přišla královská disciplína → požární útok. Opět nás čekali 2 pokusy. Hned prvním pokusem jsme si časem 31,91 s zajistili 5. místo. Takže z druhého dne jsme byli určitě spokojenější. Zlepšili jsme si náladu a už jen očekávali závěrečný nástup. V loňské sezóně jsme na krajském kole skončili na 9. místě a tak nás letošní posun o jednu příčku výše – na 8. místo mile potěšil.

Děkujeme všem rodičům, prarodičům, sourozencům a kamarádům za podporu po celý školní rok 2016/2017. Doufáme, že v nastávající sezóně tyto výsledky zopakujeme, nebo se jim alespoň přiblížíme.

Krásný zbytek prázdnin Vám přeje

kolektiv vedoucích MH Nízká Srbská

Děkujeme všem rodičům, prarodičům, sourozencům a kamarádům za podporu po celý školní rok 2016/2017. Doufáme, že v nastávající sezóně tyto výsledky zopakujeme, nebo se jim alespoň přiblížíme.

Krásný zbytek prázdnin Vám přeje

kolektiv vedoucích MH Nízká Srbská